ODGOĐENO "Djeca Zambije trebaju našu ljubav i dobrotu"

Klub:
Sisak

ponedjeljak, 30 ožujka, 2020 - 19:30 do 21:00
Državni arhiv u Sisku, Frankopanska ulica 21
Sisak

Na ovom susretu upoznat ćemo doc. dr. sc. Marina Marjana Ninčevića, profesora pedagogije na Sveučilištu u Zagrebu, katoličkog svećenika i Rotarijanca, koji zadnjih nekoliko godina redovito odlazi u najsiromašnije predijele Zambije, živi s lokalnim stanovništvom i pomaže im. Najbolji način da se siromašnom stanovništvu Zambije pomogne je da se pomogne djeci i mladima da se školuju. Vođen izrekom Nelsona Mandele: „Obrazovanje je najmoćnije oružje koje možete koristiti da promijenite svijet“ s prijateljima je osnovao humanitarnu zakladu „Srce za Zambiju“ koja trenutno financira dva velika projekta:

1. Studentski dom u Livingstonu, koji je otvoren u siječnju ove godine. Dom je namijenjen nadarenim a siromašnim studentima.
  2. Đački dom, u misiji Nawinda (udaljen od Livingstona 11 sati vožnje, radi se o najsiromašnijem i najzapuštenijem dijelu Zambije) u kojemu će biti smješteno 100 srednjoškolaca, 50 dječaka i 50 djevojčica.