ON-LINE PANELl: Kriza-Ljudi-Mjere

srijeda, 25 ožujka, 2020 - 19:00
Microsoft Teams, link https://shorturl.at/EFPW5

Iznimno nam je drago da u ime Rotary zajednice možemo predstaviti naše paneliste kao naše prijatelje te stručnjake koje smo pomno odabrali kako bi nam pomogli razumijeti i podijeliti iskustva na temu Krize, Ljudi i mogućih Mjera.

Ovu on line panel raspravu organizira jedan od najmlađih klubova u Rotary zajednici, Rotary klub RC Zagreb Ilica te smo ujedno preuzeli veliku odgovornost da s istom temom zainteresiramo, ne samo naše članove, već i javnost.

Svi znamo da ovaj virus nije samo virus, već izazov koji stvara prilike za nove prilagodbe, novi način shvaćanja života, nove oblike ponašanja te sve nas tjera da preuzmemo veću društvenu odgovornost. Naš klub je izabrao ovu najtežu temu kao iskušenje da pokažemo i dokažemo da možemo, ako najprije skupimo znanja, iskustva i vještine koje nam naši panelisti mogu prenijeti.

Jedna od tema koja je goruća, osim zdravstvene tematike ovih dana jeste „upravljanje“ sobom, odnosno ljudima, njenim organizacijama i na neki način našim mogućnostima.

Teme koje ćemo obuhvatiti su:

1. Krizna situacija, opis kako ova kriza utiče i koliko duboko pogađa
  2. Ako je kriza, javljaju se neka stanja, obrasci ponašanja, koji ostavljaju neke posljedice, a ako smo duže izloženi neugodnim i negativnim stanjima, pitanje je što moramo izbjeći ili raditi
  3. Upravljanje informacijama, kako u medijima tako i u organizacijama, što činiti sa komunikacijom sa djelatnicima, a kako se ponašati prema kupcima, klijentima, gostima.
  4. Mjere koje se mogu poduzeti u organizacijama, koja su iskustva, kako raditi, što raditi, jeli vrijeme za change management sada ili čekati još ..
  5. Koja je uloga države, lokalne samouprave, što se može i kako djelovati iz proračuna, što se smije, a što ne, je li postoji fond za odštetu ako je izvanredna situacija i sl.
  6. Mnogi građani ostati će bez prihoda, kako sada živjeti, kome se obratiti, od koga očekivati da će reagirati, prijeti li nam blokada ili djelomični raspad sustava
  7. Što može, a što ne smije HNB, treba li zvati MMF, koja je uloga EU sada ima li neki fond… jeli sve u novcu zapravo ili ne…
  8. Koliko će ovo trajati..
  9. Kakve će biti posljedice za zemlju, regiju, hoće li neke djelatnosti nestati
  10. Možemo li iz ovoga izaći jači, mudriji, pametniji unatoč posljedicama

Naši panelisti su:

A person posing for the camera</p>
<p>Description automatically generated

doc.dr.sc. Damir Jugo Dekan je Edward Bernays Visoke škole te predsjednik Vijeća veleučilišta i visokih škola Republike Hrvatske. Profesor je strateškog i kriznog komuniciranja te jedan od najuglednijih hrvatskih stručnjaka za odnose s javnošću. Autor je knjige „Menadžment kriznog komuniciranja“, prvog hrvatskog sveučilišnog udžbenika o kriznom komunic
iranju te knjige „Strategije odnosa s javnošću“ te više desetaka znanstvenih radova o upravljanju komunikacijama.

Image result for sabina škrtić

Sabina Škrtić članica je uprave ENNA Grupe, sa 20-godišnjom karijerom koju je gradila u privatnom, ali i javnom sektoru, te stjecala i dragocjena iskustva u državnoj administraciji kao Pomoćnica ministra gospodarstva, a između ostalih ustrojila i vodila sektor upravljanja ljudskim resursima Adris Grupe. Njezina je uža specijalnost strateško te krizno upravljanje i upravljanje promjenama.

A person wearing glasses</p>
<p>Description automatically generated

Krešimir Macan ugledni hrvatski i regionalni poslovni savjetnik specijaliziran za krizno komuniciranje, strateško komuniciranje i društvene medije. Vlasnik je uspješne savjetničke tvrtke – Manjgura, koju je osnovao još 1997. kao jednu od prvih hrvatskih agencija specijaliziranih za odnose s javnošću.

<p>Description automatically generated

Vuk Vuković suosnivač i izvršni direktor Oraclum Intelligence Systems Ltd, podatkovne tvrtke sa sjedištem u Velikoj Britaniji, koja koristi moć društvenih mreža, velikih podataka i strojnog učenja za predviđanje izbornih ishoda, kretanja na tržištu, potražnje proizvoda i ponašanja potrošača. Doktorirao je političku ekonomiju na Sveučilištu u Oxfordu, Pembroke College.

<p>Description automatically generated

Nevena Radovanović Master psihologije, u završnoj edukaciji iz grupne i individualne psihoanalitičke psihoterapije, trenutno Chief People Officer u međunarodnoj kompaniji I&F Grupa sa bogatim iskustvom u upravljanju ljudima, strategijom i resursima i iz sektora bankarstva i industrije.

A person in a suit and tie</p>
<p>Description automatically generated

Davor Huić Predsjednik udruge poreznih obveznika Lipa, bivši novinar i PR profesionalac kao i savjetnik Predsjednika vlade RH u mandatu Tihomira Oreškovića.

<p>Description automatically generated

Samir Vreto (moderator) član Rotary Cluba Zagreb Ilica, dugogodišnji međunarodni konzultant i trener u tvrtki OFFING sa iskustvima i ekspertizom na području ljudskih resursa, a vodi i provodi mnoge projekte koji se bave procjenom ljudi kao i unapređenjem komunikacijskih vještina i alata.

Kada:

Srijeda 25.03.2020.  19:00 do 21:00

Gdje:

Microsoft Teams, , stisni link: https://shorturl.at/EFPW5

Kome je namijenjeno:

Članovima Rotary zajednice sa ovog govornog područja

Kome još može pomoći:

Poduzetnicima, vlasnicima, poslovnim ljudima, zaposlenicima i djelatnicima organizacija