Humanitarni pub kviz

četvrtak, 11 travnja, 2024 - 20:00 do 23:00
Caffe bar Urban

Drage prijateljice i dragi prijatelji,

Rotaract klub Zagreb Gradec vas s veseljem poziva na humanitarni pub kviz u sklopu naše akcije "Snažna za život"!

Kviz će se održati u četvrtak, 11. travnja 2024. s početkom u 20 sati u dragom i dobro nam poznatom Caffe baru Urban (Trg J. F. Kennedyja 6B).

Kviz je općeg znanja, no s obzirom na karakter naše akcije, naći će se i poneko pitanje iz područja mentalnog zdravlja.

Svoje timove od 3 do 5 članova možete prijaviti na linku

Kotizacija iznosi 5€ po članu te predstavlja donaciju za akciju "Snažna za život".

O AKCIJI:

Akcijom "Snažna za život" pomažemo Domu za djecu i odrasle - žrtve obiteljskog nasilja "Duga-Zagreb". Riječ je o ustanovi koja putem besplatne psihosocijalne i pravne pomoći te smještaja u sigurnim kućama pomaže djeci i ženama žrtvama obiteljskog nasilja kako bi im omogućili i olakšali ponovni početak samostalnog života nakon odlaska iz doma i napuštanja zlostavljača. Duga je od Grada Zagreba na korištenje dobila dva stana namijenjena žrtvama obiteljskog nasilja, koje će te stanove moći privremeno (i naravno besplatno) koristiti. Cilj korištenja tih stanova je pomoći žrtvama nasilja u obitelji da učine onaj zadnji korak prije potpunog osamostavljenja nakon proživljene traume, napuštanja nasilnika i boravka u sigurnoj kući. Time se nastoji osnažiti žrtve, pomoći njihovom psihičkom oporavku i pokazati im da je novi početak moguć. Međutim, dobiveni stanovi su u potpunosti nenamješteni te zahtijevaju ozbiljnu renovaciju i opremanje. Ovim projektom prikupljamo financijska sredstva, namještaj i ostale potrepštine kako bi stanovi što prije postali useljivi, odnosno kako bi što prije mogli primiti svoje prve štićenike.

Vidimo se!