Humanitarna regata

subota, 30 rujna, 2023 - 09:00 do 18:00
ACI Marina
Split

U sklopu 92. Mrduje humanitarna regata 'Jedrite uz Rotary za Zakladu hrvatskih sportaša'

U suradnji s Hrvatskim olimpijskim odborom, Hrvatskim klubom olimpijaca, ACI-jem, JK Labud i Sportskim novostima, Zaklada hrvatskih sportaša i Rotary klub Zagreb Medvedgrad priređuju 30. rujna 2023. humanitarno jedriličarsko natjecanje u sklopu 92. izdanja Mrdujske regate.

Pod geslom 'Jedrite uz Rotary za Zakladu hrvatskih sportaša' na regatnom polju će se natjecati na iznimno kompetitivnim ACI-jevim jedrilicama tipa ClubSwan 36 posade koje će činiti skiperi - naši proslavljeni olimpijci i oni koji će to tek postati: Tonči Stipanović, Filip Jurišić, Palma Čargo, Ivan Kljaković Gašpić, Josip Olujić; sportaši: Antonija Mišura, Nikša Kaleb, Karla Šitić, Antonio Šetka, Milivoj Bebić, Josip Reić, Tomislav Smoljanović, Ana i Lucija Zaninović, te predstavnici sponzora.

Zaklada je neprofitna organizacija koja pruža financijske i druge potpore vrhunskim hrvatskim sportašima koji su tijekom ili nakon svoje sportske karijere ostali bez mogućnosti da vlastitim sredstvima ostvare osnovne uvjete egzistencije bilo stanovanja, liječenja, zapošljavanja, školovanja ili stručnog osposobljavanja te tome slično. Zakladu su u prosincu 2006. godine osnovali Hrvatski olimpijski odbor, Hrvatski klub olimpijaca i Sportske Novosti, i od tada djeluje pomažući sportašima, a iznimno i trenerima.

Ove godine želimo, a na temelju prošlogodišnjeg pozitivnog iskustva i uspjeha projekta kojim smo za Zakladu sakupili preko 24.800 EUR, nastaviti s humanitarnom regatom koja će se održati u okviru 92. Mrduje. Ponosni smo na ostvarene rezultate, sudionike – naše vrhunske skippere sportaše, brojne sponzore (Hanza media, Hrvatski olimpijski odbor, JK Labud, 4F, Amelicor/Klimaoprema, OTP banka, Euro posredovanje, Hrvatska turistička zajednica, Viva), kao i ogromnu vidljivost u medijima koju je ovaj projekt privukao. Na poveznici molimo pogledajte video: https://www.youtube.com/watch?v=W9tqeZO_mHo

Osim Sportskih novosti, medijsku potporu humanitarnoj regati 'Jedrite uz Rotary za Zakladu hrvatskih sportaša' dat će ove godine, Sportska televizija te sponzori: Amelicor/Klimaoprema, OTP banka, Primaco, Messer, Hrvatski olimpijski odbor, BITE ME Tele 2 i Viva.

Prijave od:
subota, 30 rujna, 2023