BRADATA AUKCIJA

nedjelja, 1 prosinca, 2019 - 12:00 do 15:00
Ul. bana Josipa Jelačića 3
Split

U Wine & Cheese Baru Paradox 1.12.2019. po 3.put će se održati humanitarna akcija “Bradata aukcija”, u kojoj je do sada u suradnji s frizerskim salonom Ka’Brada obrijano mnoštvo muškaraca, koji su bradu pustali kao znak podrške Županijskoj ligi protiv raka. Sva prikupljena sredstva uplaćuju se na račun Županijske lige protiv raka.

Kolike i koje su poznate brade došle na brijanje u posljednjem izdanju ove humanitarne akcije pročitajte u nastavku?

Imamo veoma zanimljivu selekciju brada. Došlo nam je pet sinjskih alkarskih momaka, ekipa iz Rotary kluba Split. U akciji sudjeluje BMW klub Dalmacija Split, kao i poznati chef Ivan Pažanin. Poznati vaterpolist Mile Smodlaka također daje svoj doprinos akciji. Pohvalio bih velik broj onih koji su se samoinicijativno prijavili za sudjelovanje u akciji. Ekipa iz Ka’Brada će svih obrijat “do gole kože”, rekao je Marko Sučić, jedan od organizatora “Bradate aukcije”, vlasnik Paradoxa i predsjednik Rotary klub Split Plus 2018/19.

Damir Skelin, član Rotary klub Split Plus, je također oduševljen akcijom: – Ove spontane, lipe stvari Split najbolje osjeti. Ugođaj i rezultati budu fenomenalni. Takav je slučaj i ovdje. Ljudi se sami javljaju, sami dolaze, uživaju i vesele se. Neki skidaju brade, neki ne. Svi doprinose jer sve što se ovdje konzumira ide u tu svrhu. Željan Rakela, poznati splitski motociklist ičlan Rotary kluba Split Plus, došao je kao podrška jednom svom prijatelju: – Došao sam s prijateljima iz MK Dalmacija. Imamo jednog prijatelja koji će skinuti bradu i došli smo ga podržati. Što predstavlja ova akcija? U prvom redu pomoć Onkologiji. Naš član Dino Zlodre 25 godina nije skinuo bradu i njegova djeca će ga prvi put u životu vidjeti obrijanog. Stalno ste u điru? Jesmo, vrlo smo aktivni i rado se odazovemo svim humanitarnim akcijama, zaključio je Rakela. Poznati kuhar Ivan Pažanin je također došao pružiti podršku: – Svaka akcija je hvalevrijedna, a pogotovo ova. Moramo se odazvati, mi smo humani ljudi velika srca. Lipo je kad možeš nekom pomoći. Ovo puni dušu i tilo. Na koliko si procjenio svoju bradu? Na 20 tisuća kuna (smijeh). Što više novaca skupimo, to bolje i da kupimo taj aparat, rekao je Pažanin. Senio Šabić, alkarski momak: – Nisam se obrijao 44 godine, valjda mi obitelj neće zalupit vratima. Do Alke će narast brada, rekao nam je kroz smijeh. Na kraju, organizatori su zaključili da su zadovoljniji nego prošle godine i najavljuju još uspješniju 2019. godinu.