Andrej Grubišić (Grubišić i partneri): "Financijska analiza maloprodaje hrane i pića u RH"

utorak, 3 listopada, 2023 - 20:00 do 21:00
Hilton Canopy Branimirova 29
ZAGREB

Kotizacija za predavanje je 20 EUR što uključuje večeru i piće.Plaćanje na IBAN HR 5824020061101031919, s naznakom predavanje Grubišić.

Predavača dr.sc. Andrej Grubišić

Partner

Edukacija

• Doktorat iz poslovnog upravljanja - SDA Bocconi, Milano, Italija, 2021-2024 (kandidat)
  • Spajanja i preuzimanja - London Business School, London, UK, 2018 (executive education)
  • Strateška financijska analiza za evaluaciju poslovanja (executive education) – Harvard Business School, Cambridge, SAD, 2014.
  • Doktorat iz poslovnog upravljanja iz područja financija – Business School Lausanne, Švicarska, 2007. godina
  • Magisterij iz financija – Webster University, St. Louis, SAD, 2003. godina
  • Dodiplomski studij, smjer financije – Ekonomski fakultet Zagreb, 2001. godina

Iskustvo

Andrej je karijeru započeo 2002. u SAD-u na poslovima financijskog analitičara u kompaniji Sodexho Inc. 2003. godine dolazi u Hrvatski Telekom na poziciju asistenta u uredu člana Uprave za financije gdje je zadužen za poslove riznice i korporativnih financija, nakon čega prelazi u odjel strategije gdje upravlja procesom strateškog planiranja za sve članice T-HT grupe. 2007. godine postaje član uprave društva za upravljanje investicijskim fondovima Platinum Invest čiji je suvlasnik do kraja 2008. kad prodaje svoj udjel i prelazi na mjesto direktora korporativnih financija unutar Erste Grupe zadužen za hrvatsko tržište s fokusom na projekte spajanja i preuzimanja, dokapitalizacije i financijska restrukturiranja. Početkom 2010. osniva tvrku za financijsko savjetovanje specijaliziranu za korporativne financije – Grubišić & Partneri. Andrej je zadužen za originaciju, konceptualno postavljanje projekta, nadzor i koordinaciju egzekucije, kontrolu kvalitete, savjetovanje klijenata i osiguranje svih preduvjeta za zatvaranje transakcijskih procesa. Od 2004. do 2018. Andrej je bio profesor financija na Zagrebačkoj školi ekonomije i menadžmenta na dodiplomskom i MBA studiju, a od 2017. predavač je na Luxembourg School of Business iz područja financija.