Natječaj za stipendiranje učenika iz manjih mjesta koji su se istakli na natjecanjima u STEM području

Slika korisnika Darija Schedlmayer
Darija Schedlmayer 22 rujna, 2020 - 09:29

ROTARY  E-KLUB HRVATSKA
objavljuje
za stipendiranje učenika u školskoj godini 2020_2021

Uvjeti natječaja

Dodjeljuje se ukupno 5 stipendija.

Pravo na sudjelovanje na natječaju imaju svi redovito upisani učenici zadnjeg razreda osnovnih i učenici srednjih škola u Republici Hrvatskoj:

‐ ako žive i imaju prijavljeno prebivalište na selu ili u manjem mjestu te moraju putovati u školu
- ako su se istakli na natjecanjima u Hrvatskoj ili u inozemstvu na predmetima u STEM području (prirodoslovne znanosti, tehnologija uključujući informatiku i robotiku, inženjerstvo i matematika)
- ako ne primaju stipendiju po nekoj drugoj osnovi
‐ ako su slabijeg materijalnog i socijalnog stanja.

U slučaju istih ili sličnih uvjeta prednost pri dodjeli stipendija imaju:

- kandidati koji su postigli bolje rezultate na natjecanjima,
- kandidati s boljim prosjekom ocjena i boljim uspjehom u dodatnim aktivnostima,
- kandidati lošijeg materijalnog i socijalnog statusa
- kandidati koji dosada nisu primali stipendiju Rotary E-kluba Hrvatska.

Stipendija se dodjeljuje za tekuću školsku godinu, s tim da produženje stipendije u sljedećoj godini nije predviđeno. Stipendist koji je već primao stipendiju Rotary E-kluba Hrvatska može se prijaviti i na sljedeće natječaje, ali prednost će imati učenici koji još nisu primili stipendiju Kluba.

Novčani iznos stipendije

Stipendije se dodjeljuju za razdoblje od 10 mjeseci trajanja školske godine (od 1. rujna tekuće godine do 1. srpnja iduće godine) u iznosu od 1.000 kuna mjesečno, ukupno 10.000 kn po stipendistu.

Rokovi i potrebna dokumentacija

Popunjena prijava za stipendiju (prijavnica će se automatski spremiti na vaše računalo): http://www.eclubcroatia.rotary.hr/webapp/rdcro.get_itfr_doc?p_sf=RCDOC&p_id=27294
Popunjenu prijavu skupa s ostalom dokumentacijom koja je navedena u prijavi potrebno je poslati na: stipendije@rotary-eclub.hr

Rok za prijavu je 30.09.2020. godine.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni elektroničkim putem do 15.10.2020. godine.

Dodatne informacije

Za sva dodatna pitanja i informacije o natječaju obratite nam se na: stipendije@rotary-eclub.hr