RC Split Novi uspješno dovršio akciju "Val dobrote za Palčiće"

Slika korisnika Sarah Srdar Žiljak
Sarah Srdar Žiljak 24 srpnja, 2020 - 11:16

Vrijedni rotarijanci iz kluba Split Novi zaključili su još jedan međunarodni Global grant projekt, ovaj put u suradnji s prijateljima iz njemačkog RC München-Martinsried, slovenskog RC Kočevje te talijanskog RC Elba Raghi. Unatoč pandemiji koja je otežala i prolongirala brojne aktivnosti, pa tako i one humanitarne, akcija "Val dobrote za Palčiće" dočekala je svoj sretni završetak, pri čemu je Odjel neonatologije KBC Split postao bogatiji za dva inkubatora i jedan neonatalni respirator.

Premda je akcija trebala biti dovršena u svibnju, objektivne okolnosti odgodile su dostavu ove 575 tisuća kuna vrijedne opreme za prošli petak.

"Donirani uređaji od velike su važnosti kod pomoći prijevremeno rođenoj djeci, naročito stoga što takvih slučajeva danas ima sve više te je brojka dosegla 6% od ukupnog broja novorođene djece", izjavio je predsjednik splitskog kluba Ivica Baban.

Rotary klub Split Novi je dosad prikupio više od 1,5 milijuna kuna kroz više humanitarnih projekata. Štoviše, prošle godine osnovana je Zaklada Val dobrote namijenjena kontinuiranom prikupljanju novčanih sredstava za projekte usmjerene potrebama djece.